MKS Selgros ograł Start w Elblągu i jest w finale mistrzostw Polski!

W półfinale mistrzostw Polski piłkarki ręczne MKS Selgros pokonały w Elblągu Start. To zwycięstwo zapewniło drużynie lubelskiej prawo walki o złoty medal.

Jak wiadomo w tej fazie rozgrywek gra się do trzech wygranych. W Lublinie dwa razy górą były obrończynie tytułu mistrza Polski, choć w pierwszym meczu zwycięstwo przyszło im z wielkim trudem, natomiast drugie spotkanie już wyraźnie toczyło się pod dyktando lublinianek. Niemniej jednak w Elblągu spodziewano się ciężkiej przeprawy, bo praktycznie wszystkie mecze w tym sezonie - poza tym ostatnim - były niesłychanie wyrównane. Tym razem też tak się stało. Od samego początku trwała wyrównana walka, a obie drużyny nie grzeszyły skutecznością w ataku. W 14. minucie, po trafieniu Sylwii Lisewskiej, na tablicy wyników widniał rezultat 4:4. Potem zespół trener Sabiny Włodek zaczął odskakiwać, i kiedy po bramce Marty Gęgi MKS Selgros wygrywał 8:5, wydawało się, że dystans będzie rósł. Nic bardziej mylnego, bo elblążanki nie zamierzały odpuszczać i szybko doprowadziły do remisu, a potem wyszły na prowadzenie (10:9). W końcówce minimalnie lepsze były jednak lublinianki i do przerwy prowadziły 12:11.

W drugiej połowie walka była równie zacięta, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Tym razem to gospodynie wysforowały się na trzybramkowe prowadzenie, kiedy to w 40. minucie gola zdobyła Magda Balsam (18:15). Mistrzynie kraju widząc, że wygrana może wymknąć im się z rąk przystąpiły do odrabiania strat. Pięć minut później, po trafieniu Kristiny Repelewskiej był już remis 18:18. Taka wymiana ciosów trwała prawie do końca spotkania, z tym że to lublinianki częściej goniły wynik. W ostatnich minutach jednak więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki MKS Selgros, skutecznie grała Agnieszka Kocela i ostatecznie wygrały 27:22.

Tak więc drużyna lubelska przystąpi teraz do walki o 19. już w swojej historii tytuł miasta Polski. Rywalem MKS Selgros będzie zwycięzca potyczki Pogoń Baltica Szczecin - Vistal Gdynia.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

Start Elbląg 22 (11)

MKS Selgros Lublin 27 (12)

Start: Szywerska, Warywoda - Lisewska 10, Kwiecińska 4, Andrzejewska 2, Balsam 2, Waga 2, Jędrzejczyk 1, Muchocka 1, Dankowska, Gerej, Matuszczyk, Szopińska,.

MKS Selgros: Dzhukeva, Gawlik - Kocela 8, Gęga 7, Mihdaliova 3, Repelewska 3, Skrzyniarz 3, Quintino 2, Drabik 1, Charzyńska, Rola, Szarawaga.

Kary: Start - 4. min., MKS Selgros - 6 min.

Sędziowali: Andrzej Rajkiewicz i Jakub Tarczkowski ze Szczecina.